single

Gotowe domki drewniane dla dzieci - jak kupować?

Drewniane domki dla dzieci to spełnienie marzeń wielu dzieci. Ogrodowe domki z drewna świetnie się prezentują i na pewno dzieciom będą dawać świetną zabawę. Warto jednak zastanowić się nad tym jaki domek dla dziecka warto wybrać, by faktycznie była to taka propozycja, które się dobrze sprawdzi

Dla wielu dzieci własny domek w ogrodzie to spełnienie marzeń. Dzieci mogą się tam bawić, odpoczywać, przyjmować gości, a także ukryć się przed światem jak pojawi się taka potrzeba. Jeśli więc na działce jest trochę miejsca to na pewno warto dziecku sprawdzić trochę radości i taki domek dla nich przygotować. Nie trzeba oczywiście samodzielnie go budować, ponieważ znajdziemy na rynku bardzo wiele gotowych domków dla dzieci.

Najczęściej takim kryterium podstawowym jakie bierze się pod uwagę to cena. I na pewno ten czynnik będzie miał znaczenie to jednak nie można się tylko na nim koncentrować. Można ustalić sobie cenowy limit, którego nie chcemy przekroczyć i jeśli w tym obszarze uda się znaleźć kilka domków to będzie można je wygodnie ze sobą porównać. Wazną rzeczą na jaką trzeba zwracać uwagę jest także materiał z jakiego domek jest wykonany. Najtańsze, ale niezbyt trwałe domki są z plastiku. Wprawdzie kuszą one kolorami i dobrą ceną, jednak niszczą się szybko, a na słońcu tracą piękny kolor. Wnętrze się nagrzewa w czasie upału a niewielki ciężar może spowodować przewrócenie w trakcie silnego wiatru. Dlatego lepsze będą bardziej ekologiczne domki z drewna.

Jaki powinien być drewniany domek dla dziecka

W ciepłe dni wnętrze drewnianego domku nie będzie się nadmiernie nagrzewać a w chłodne dni jest tam przyjemnie ciepło. Domek taki można rozbudować, modyfikować i odpowiednio dopasować pod kątem wieku dziecka. Przy wyborze domku trzeba będzie brać pod uwagę jego konstrukcję, która ma być stabilna starannie wykonana, pozbawiona dziur, drzazg, uszkodzeń, sęków. Ze ścian nie mogą wystawać gwoździe czy ostre elementy, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu dziecka.

Jeśli w domku będzie okno to w miejscu szyby powinna być plexi, zamiast łatwo tłukącego się szkła. Dobrze będzie też jeśli domek jest wykonany z surowego drewna, przeznaczony do samodzielnego malowania, ponieważ wtedy będzie można wybrać wygodnie taką kolorystykę, która nam będzie odpowiadała. Można będzie także samodzielnie kontrolować to jaka będzie użyta farba czy impregnat. Wtedy można samodzielnie wybrać oczywiście ekologiczne farby. Oczywiście ważną sprawą będzie także rozmiar takiego domku. Dla jednego dziecka nie musi być duży, jeśli jednak chodzi o rodzeństwo to domek musi być większy, tak by każdy swobodnie się tam zmieścił.

Gdzie ustawić w ogrodzie drewniany domek dla dziecka

Jeśli już uda się taki domek wybrać trzeba również zastanowić się nad tym, gdzie ma się znajdować., jakie miejsce będzie bezpieczne i widoczne z każdego punktu ogrodu i z okna domu, tak by mieć cały czas dziecko na oku. Domek nie może być przy wodnym zbiorniku, obok studni czy instalacji ziemnych albo elektrycznych, nie może być również przy wysokich drzewach, gdyż takie miejsca będą potencjalnie niebezpieczne i mogą stanowić zagrożenie dla dzieci.

Domek nie może też być w miejscu całkowicie zacienionym, gdyż nie tylko będzie tam ciemno, ponuro, ale też domek nie będzie miał okazji, by się nagrzać od słońca i zostanie chłodny. Znajdujące się w cieniu drewno też jest bardziej narażone na wilgoć niż to wystawione na działanie promieni słonecznych, które będą wpływać na suszenie drewna.