single

Czym kierować się podczas zakupu dronów dla dzieci?

Drony dla dzieci obecnie zyskują na popularności. Takie elementy są zazwyczaj niewielkie, można latać w domu jak i na podwórku. Jednak zasady sterowania dronami dla dzieci nie są znacząco różniące się od tych stosowanych dla dorosłych. Warto sprawić jaki dron dziecku warto kupić.

Drony to urządzenia, które tworzone były z myślą o wojsku. Obecnie przeznaczone do użytku cywilnego i stały się faktycnzie modnym pomysłem na prezent dla dzieci. Jednak nim kupimy dron dla dziecka trzeba będzie między innymi dobrze przemyśleć sobie taką decyzję. Dron sterowany aparaturą RC czy innym kontrolerem, który będzie wykorzystywany przez osobę niemającą doświadczenia może doprowadzić do tragedii. Jednak rozwijanie umiejętności operatorskich dziecku pomoże wykształcić myślenie przestrzenne i zdolności techniczne a także poprawki koordynację ruchową.

Wybierając takie urządzenie dla dziecka trzeba będzie zwrócić uwagę na jego konstrukcję, czy śmigła mają odpowiednie osłony, które będą minimalizować ryzyko urazu. Do tego ważne będzie proste sterowanie, z którym dziecko będzie sobie radziło. Dla dzieci przygotowywane są takie urządzenia, które to sterowanie mają ograniczone. Dodatkowo oczywiście ważna będzie wielkość takiego drona, urządzenie dla dziecka nie powinno być zbyt duże. Jeśli dziecko ma uczyć się latać to opcja możliwego latania w domu też będzie dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj również: Z jakiego materiału wybrać fotel biurowy?

Drony dla dzieci – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Warto powiedzieć także o parametrach, które przy tych dronach będą istotne. Między innymi będzie to rodzaj baterii, od której zależeć będzie czas lotu. Drony dla dzieci najczęściej latają około 10 minut przy maksymalnym ładowaniu. Droższe urządzenia ewentualnie mogą pracować około 30 minut. Natomiast przy zakupie warto sprawdzić czy można do urządzenia dokupić dodatkowy akumulator czy ten standardowy będzie wymienny. Zabawa z lataniem będzie dłuższa, jeśli będzie się miło przygotowanych kilka gotowych, naładowanych baterii. Istotna będzie oczywiście jakość wykonania. Dlatego im mniej będzie elementów plastikowych tym oczywiście lepiej, ponieważ takie urządzenia będą mniej odporne,. Jeśli ktoś chce robić zdjęcia czy nagrywać filmy musi wybrać urządzenie z kamerą, ale koszt takiego sprzętu jest już znacznie wyższy.

Oczywiście urządzenia zdalnie sterowane takie jak drony są obecnie bardzo popularnymi prezentami. Dla dziecka, które będzie rozpoczynało przygodę z takimi urządzeniami będzie to szansa na to, by uczyć się podstawowych zasad sterowania dronem. Minidrony są proste w obsłudze, zwrotne, niezbyt duże. Jednak jest to prezent dla dzieci, które mają więcej niż 8 lat. Trzeba oczywiście przy użytkowaniu takiego sprzętu być przy dziecku, by kontrolować to w jaki sposób sprzęt jest wykorzystywany. Jednocześnie trzeba oczywiście pamiętać o tym, że taki minidrony nie nadają się do zastosowania profesjonalnego.

Drony do zabawy dla dorosłych i dzieci

Miłośnicy elektronicznych gadżetów bardzo chętnie wybierają drony, które mają kamerkę. Są one nieco droższe niż standardowe modele, ale też dają więcej możliwości niż te małe modele. Jeśli chodzi o wybór propozycji dla dziecka nie koniecznie takie modele o bardzo szerokich możliwościach będą konieczne. W dużej mierze ten wybór będzie uzależniony od tego dla kogo będzie dany dron. Jeśli mają być to dopiero poczatkujące formy jego wykorzystywania to sięganie po najbardziej rozbudowane urządzenia nie będzie miało sensu. Po droższe i bardziej funkcjonalne urządzenia będzie można sięgnąć w momencie, gdy dziecko już oswoi się z lataniem.