single

Wybieramy hulajnogę dla dziecka

Hulajnoga to znakomity sposób na zachęcenie dzieci do większej niż zazwyczaj aktywności na świeżym powietrzu. Nietrudno się jednak domyślić, że jej wybór nie powinien być przypadkowy, a kluczem do sukcesu wydaje się być dostosowanie jej zarówno do wieku dziecka, jak i do charakterystycznych dla niego umiejętności.

Od czego zacząć?

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie przez całe ludzkie życie, trudno przy tym nie zgodzić się z tym, że jest szczególnie ważna dla dzieci. Spacery i uprawianie sportu sprawiają, że dziecko lepiej rozwija się fizycznie, a jednocześnie może pochwalić się lepszą kondycją. Wśród tych aktywności, które wzbudzają wśród dzieci szczególnie duże zainteresowanie, jazda na hulajnodze zajmuje jedno z pierwszych miejsc. Nawet, jeśli maluch początkowo jest nastawiony do hulajnogi sceptycznie, warto podjąć próbę przełamania jego oporu mając świadomość tego, z jak wartościowym rozwiązaniem mamy do czynienia. Trudno zaprzeczyć temu, że jazda na hulajnodze jest świetną zabawą, nie można zaś nie docenić i tego, że daje maluchowi szansę na opanowanie wielu zróżnicowanych sztuczek. Jazda na hulajnodze rozwija więc nie tylko koordynacje ruchową, ale również poczucie równowagi, jest znakomitą alternatywą dla jazdy na rowerze lub wrotkach, a jednocześnie okazuje się znakomitym sposobem na to, aby rozwijać dziecięce pasje. Nie można nie docenić i tego, że poprawiając kondycję hulajnoga może być skutecznym sposobem na walkę z nadwagą, będącą zmorą coraz większej grupy maluchów. Plusem hulajnogi jest także to, że zachęca do przebywania na świeżym powietrzu.

Hulajnogi dla dzieci w różnym wieku

Hulajnogi stworzone z myślą o dzieciach są wyraźnie mniejsze i lżejsze niż te, w które mogą zaopatrzyć się ich dorośli użytkownicy. Nie oznacza to jednak, że dziecięce wersje tego urządzenia można uznać za w pełni uniwersalne. Przeciwnie, w momencie zakupu zawsze należy zwracać uwagę na to, w jakim wieku jest dziecko, a tym samym – czy sprzęt okaże się w jego przypadku najbardziej wskazany.

Jeśli maluch nie ukończył jeszcze trzeciego roku życia, najlepszym rozwiązaniem okaże się w jego przypadku hulajnoga posiadająca dwa albo trzy koła. Poszczególne modele mają zróżnicowane parametry, zawsze warto więc zapoznać się także z tymi oznaczeniami, które zostały zastosowane przez producenta tego rodzaju sprzętu. W sprzedaży nie brakuje jednak również modeli przeznaczonych dla jeszcze młodszych dzieci, jeśli więc zamierzamy sprawić tego rodzaju prezent dwulatkowi, również nie powinno być to skomplikowane zadanie. Oczywiście, wiek dziecka, choć ważny, wcale nie jest kluczową kwestią, na jaką powinniśmy zwracać uwagę zastanawiając się nad tym, którą hulajnogę wybrać. Nie bez znaczenia jest także wzrost dziecka oraz to, w jakiej kondycji się ono znajduje. Jeśli mamy do czynienia z dość niskim maluchem, musimy podchodzić z pewną ostrożnością do widełek wiekowych wskazanych przez producenta skłaniając się ku rozwiązaniu przeznaczonemu w swoim założeniu dla młodszych dzieci. W innym wypadku może okazać się, że drążek będzie umieszczony zbyt wysoko, a dziecko, zamiast czerpać przyjemność z jazdy, nabawi się nieprzyjemnej kontuzji.

Gdy dziecko ma więcej niż cztery lata, można zastanowić się już nad wyborem dla niego hulajnogi dwukołowej charakteryzującej się tym, że będzie mu służyć przez co najmniej kilka lat. Myśląc o dłuższym użytkowaniu dobrze jest też upewnić się, że model, który nas zainteresował, został wyposażony w regulowany drążek. Jeszcze starsze dziecko powinno otrzymać model o wyższej platformie. Mając na uwadze pomysłowość starszaka warto też upewnić się, że konstrukcja takiej hulajnogi jest solidna.